Maszyny Akumulatorowe

Polerka akumulatorowa do samochodu – urządzenie dla każdego, czy tylko dla profesjonalistów?

Wszyscy, którzy próbowali ręcznie polerować lakier swojego samochodu, doskonale wiedzą, jak uciążliwe, czasochłonne i żmudne jest to zajęcie. Czy w takim razie, by usunąć rysy i zadrapania z powierzchni karoserii, musimy od razu oddawać auto do warsztatu? Otóż nie! Możemy zaopatrzyć się w urządzenie, które doskonale i znacznie szybciej wygładzi niedoskonałości lakieru niż podczas ręcznego polerowania, a sam proces nie będzie wymagał tak dużego wysiłku. Mowa oczywiście o polerce akumulatorowej.

Polerka samochodowa akumulatorowa – co to jest?

Zanim przedstawimy zalety korzystania z polerki na akumulator odpowiedzmy na pytanie czym ona właściwie jest? To wysokiej jakości urządzenie elektryczne, które służy do polerowania i pielęgnacji lakieru samochodowego. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi polerka działa bezprzewodowo, co znacznie ułatwia manewrowanie urządzeniem podczas polerowania powierzchni pojazdu. Wygładzanie niedoskonałości odbywa się dzięki udziałowi tarczy polerskiej, na którą nakłada się specjalną pastę polerską. Tarczę przyciska się do miejsca, które chcemy wypolerować, zataczając ruchy kołowe (nie należy trzymać tarczy polerskiej w jednym miejscu).

Jakie typy akumulatorowej polerki do samochodu są dostępne na rynku?

Polerka polerce nierówna i tak jak w przypadku wielu urządzeń elektrycznych, których mamy różnorodne modele, tak samo jest w przypadku polerki akumulatorowej. Najczęściej spotykanymi w sklepach rodzajami tego narzędzia są:

  • polerki rotacyjne – doskonałe do usuwania trudnych zadrapań i wyrównywania powierzchni lakieru. Wymagają wprawy w użyciu, przez co najczęściej są wybierane przez profesjonalistów;
  • polerki orbitalne – są bardziej przyjazne dla początkujących użytkowników i pozwalają na uzyskanie równomiernego efektu polerowania. Zazwyczaj stosowane do usuwania drobnych rys i nadawania blasku lakierowi samochodowemu;
  • polerki dwurotacyjne (dual action) – charakteryzują się ruchami zarówno rotacyjnymi, jak i oscylacyjnymi, łącząc w ten sposób zalety polerek rotacyjnych i orbitalnych. Są najczęściej wybierane przez kupujących.

 

Jednym z modelów docenionych przez naszych klientów jest urządzenie firmy FLEX.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie polerki samochodowej akumulatorowej?

Mała polerka akumulatorowa może charakteryzować się różnymi parametrami, które w większy lub mniejszy sposób będą wpływać na skuteczność i wygodę polerowania, dlatego przed zakupem warto skupić się na kilku istotnych kwestiach, takich jak:

  • moc akumulatora – wpływa na wydajność polerki. Wybierz model z akumulatorem o odpowiednio dużej pojemności, by uniknąć częstego przerywania pracy wymuszonego koniecznością ładowania urządzenia;
  • regulacja prędkości i moc – umożliwia dostosowanie prędkości obrotów do konkretnego typu pracy;
  • waga i rozmiar urządzenia – poręczna polerka pozwoli Ci na bardziej komfortowe polerowanie przez dłuższy czas. Urządzenie nie powinno być ani zbyt ciężkie, ani zbyt lekkie. Optymalna waga to od 1,8 do 2,5 kg.